Yiğitsan Kompresör Giresun Servisi

Kompresörler çok yönlü mekanik cihazlardır. Günümüzde endüstri sektörünün hemen her alanında kullanıldıklarını görmek mümkündür. Bu cihazların en temel görevi ise atmosferdeki havayı alarak bir yay gibi sıkıştırma ve bunu basınçlı hava haline getirmektir. Yani mekanik olarak alınan bir enerjiyi, pnömatik enerji çeşidine dönüştürmektedirler. Teknolojik anlamda daha donanımlı ve üst seviyede olan kompresör makineleri endüstri sektöründe daha yoğun olarak kullanılır. Onlar genellikle dönme hareketini bir elektrik motorundan güç alarak yaparlar. Büyük bir kısmı da çeşitli iş makinelerinde, birçok motorlu araçta, deniz araçlarında ve hatta seyyar olarak sistematik çalışan birçok üründe; benzinli ve de dizel motorlardan güç alarak çalıştıklarını söylemek mümkündür.

Kompresör gücünü motordan alıyorsa içinde vakum adı verilen negatif bir basınç oluşturacaktır. Genel olarak filtre üzerinden emilerek pistona alınan hava, radyatörün içinden geçer ve basınçlanarak çok daha küçük bir hacim içinde hapsedilir. Daha basit bir tanımla belirli oradan sıkıştırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Mekanik havanın ne oranda sıkıştığına bağlı olarak da basıncın yükseltilmesi sağlanmaktadır. Kompresör makinelerinin mümkün olan en verimli şekilde çalışabilmesi için emiş havasının da temiz ve serin olmasına dikkat edilmesi gerekecektir. Ayrıca bu havanın asla yağmurla temas etmemiş olması da bir diğer önemli şart olacaktır. Verimli bir performans için emiş filtrelerinin periyodik aralıklarla temizlenmesi ve servis kararına göre de değiştirilmesi gerekebilir.

Kompresör emiş filtrelerinin temizlenmesi ya da değiştirilmesi gerçek anlamda profesyonellik gerektiren bir iştir. Bunu genellikle yetkili teknik servislerden destek alarak gerçekleştirmek gerekir. Aksi takdirde makine mekanik sisteminde çok daha ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya gelmek de kaçınılmaz olacaktır. Peki kompresör değişimi Doğu Karadeniz Bölgesinde en iyi nerede yapılıyor? Kompresör onarımında dikkat edilmesi gereken kritik noktalar nelerdir? Doğu Karadeniz bölgesinde en geniş kapsamlı ve de profesyonel bir ekibe sahip olan firma Yiğitsan Kompresör Giresun Servisi olarak bilinir. Burada çalışan elemanların her biri kendisini alanında en iyi seviyeye getirmiş bilgili ve de donanımlı kişilerdir. Bu nedenle değişim ya da onarım işlemlerini burada gerçekleştirmek daha sağlıklı olacaktır.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.