Dalgakıran Kompresör Artvin Servisi

Günümüzde en çok kullanılan kompresör çeşidi pistonlulardır. Öyle ki bu tarz mekanik bir atmosferden alınarak emilen hava, ana parça olan pistonlar yardımıyla sıkıştırılır. Böylece de yüksek seviyede basınç elde edilir. Pistonlu kompresör modelleri diğer modellere göre çok daha uzun süre boyunca kullanım ömrüne sahiptirler. En olumsuz yönleri ise çok gürültülü olmalarıdır. Pistonlu kompresör modellerinin gürültülü çalışmasının nedeni en yüksek basınç seviyesine çıkma gücüne sahip olmalarıdır. Endüstri sektöründe en çok tercih edilen diğer bir kompresör modeli ise vidalı ürünlerdir. Bunlar genellikle biri erkek ve biri de dişi olan iki vidanın dönmesiyle basınç işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Dönme hareketi sayesinde oluşan boşluk içerisinde atmosferdeki hava sıkışır. Sıkışan hava ilgili alana gönderilerek basınç haline getirilmektedir.

En sessiz çalışan kompresör modeli ise Scrool tarzıdır. Scrool kompresörlerde biri hareketli biri de hareketsiz olmak üzere 2 spiral bulunur. Parçaların ilgili hareketi yapmasıyla birlikte atmosferdeki hava sıkıştırılır ve basınç üretimi tamamlanır. Genel olarak soğutma sektöründe ve sağlık sektöründe tercih edilen ürünlerden biridirler. Her kompresörün kendisine has bazı özellikleri bulunur. Bu özelliklerden en verimli şekilde faydalanabilmek için kullanılacak olan sektörün iyi belirlenmiş olması gerekir. Ayrıca yılın belli dönemlerinde her türlü teknolojik cihazda olduğu gibi çeşitli kompresör modellerinde de mutlaka değişim ve onarımlar yapılmalıdır. Değişim ve onarım olabildiğince yetkili servisler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kompresörler ulaşım sektörünün gelişmesi açısından en kilit ürünler olarak tanımlanırlar. Herhangi küçük ya da büyük bir işletmede mekanik cihazın arızalanması çok ciddi aksaklıkların meydana gelmesine neden olabilir. Özellikle de seri üretim yapan firmalar olası arızaların önüne geçmek için yılın belirli zamanlarında periyodik olarak bakım ve onlarım hizmetlerinden faydalanmalıdırlar. Kompresörlerin her bir parçası profesyonel çalışır. Bu nedenle de birinin işlev dışı kalması makinenin arıza vermesine neden olabilir. Oluşan arızanın teknik ekipler aracılığıyla giderilmesi şarttır. Kompresör tamir ve bakım işlemleri için Dalgakıran Kompresör Artvin Servisi tarafından en iyi şekilde yapılmalıdır. Böylece daha verimli bir hizmet alınması da kaçınılmaz olacaktır.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.