Dalgakıran Kompresör Giresun Servisi

Endüstri sektörünün olmazsa olmazı olan kompresör makineleri basınç üretiminde kullanılmaktadırlar. Daha genel bir tanımla kompresörlerin gazları ve de atmosferdeki havayı daha yüksek basınçlara sığdırma işlemini gerçekleştirdiklerini söyleyebiliriz. Pnömatik bir çalışma sistemi mevcuttur. Basınçlı havanın gerekli olduğu ortamlarda hava desteği sağlamak için kullanılmak üzere sıkıştırma işlemini gerçekleştirmektedir. Günümüzde endüstri sektöründe en çok kullanılan kompresör türü vidalı olanlardır. Bir diğer ismi de pozitif yer değiştirmeli kompresörler olarak bilinirler. Kullanılan en yaygın türdür. Vidalı makineler yapıları itibariyle tek kademeli, helisel ve de spiral loblarla çalışmaktadırlar. Yivleri olan makineleri çift rotadan oluşmaktadır. Bu da bir diğer ismi ile yağ enjeksiyonu olarak tanımlanmaktadır. Peki Dalgakıran Kompresör Giresun Servisi’nde ne gibi işlemleri gerçekleştirmektedir? Kompresör bakım ve onarımları hangi zaman aralıklarında yapılır?

Günümüzde endüstriye uygulamaların büyük bir alanında kompresörler kullanılmaktadır. Bu tür cihazlar genellikle dönme hareketini yaparken ana parça olan motordan güç alırlar. En geniş kullanıldıkları alan ise iş makineleri başta olmak üzere otomobil vb. gibi motorlu araçlar, çeşitli deniz araçları, seyyar olarak çalışan birkaç sistem ve de ulaşım sektörünün diğer makineleridir. Benzinli ve dizel olarak üzere 2’ye ayrılmaktadırlar. Eğer bir kompresör gücünü motordan alıyorsa negatif basınç oluşturulabilir. Böylece bir filtre üzerinden emilen hava da kompresörün içerisinde daha küçük hacme hapsedilerek belirli oranlardan sıkıştırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Son derece kullanışlı olan bu makineleri kullanmak için dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır.

Bilindiği gibi kompresörler çalışma prensiplerine göre çeşitlilik gösterir. Genel olarak sıkıştırma yönteminden söz edilir. Yani hava belirli oranda sıkıştırılmaktadır. Sıkıştırma oranına bağlı olarak da havanın basınç değerinin artması sağlanacaktır. Kompresörlerin düzenli olarak bakımları yapılmazsa çok ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Özellikle de bazı parçaların yılın belirli dönemlerinde değişmesi şarttır. Değiştirilmesine gerek duyulmayan parçaların da bakımları yapılmalıdır. Hem bakım hem de değişim işlemi profesyonellik gerektirir. HIZ TEKNİK aracılığıyla her türlü bakım ve de onarım işlemlerinizi en sağlıklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böylece daha kısa sürede endüstriyel ihtiyaçlarınızı da gidermiş olacaksınız.

 

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.