Dalgakıran Kompresör Rize Servisi

Kompresörler bilindiği gibi atmosferdeki havanın sıkıştırılması yöntemiyle basınç üreten makinelerdir. Benzinli ya da dizel motorlarla çalıştırılmaktadırlar. Özellikle de endüstri sektörü için olmazsa olmaz cihazlardan olduğunu söyleyebiliriz. Kompresör makinelerinin en geniş kullanıldığı alan ise ulaşım sektörüdür. Gerek günlük yaşamda sıkça kullandığımız araçların lastiklerini şişirmek için gerekse de hastane ve fabrikalarda kullanmak için kompresörler olmazsa olmazdır. Her türlü mekanik cihaz gibi bu tür aletlerin de zamanla parça değişimi ya da bakımının yapılması gerekir. Bakımın aksatılması durumunda çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya gelmek de kaçınılmaz olacaktır. Değişim içinse kompresör parçalarını en iyi şekilde tanımak şarttır. Öncelikle bu tür makinelerin ana parçasını pistonların oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bu cihazın en hareketli aksanıdır. Ana görevi ise atmosferdeki havanın hazneye dolmasıyla birlikte açılıp kapanma işlemini yapmak yani pnömatik enerjiyi mekanik enerjiye çevirmektir.

Bir diğer önemli parçalardan olan valfler ise kompresörlerin içerisine girecek gazın giriş ve çıkışlarını kontrol ederler. Bir tür anahtar işlevi görürler. Bu da ana parçalardan biridir. Kompresörün üçüncü en önemli parçası gaz tanklarıdır. Tanklar, atmosferden emilerek alınan havanın sıkıştırılma işleminin yapıldığı alandır. İçinde basıncı ölçmek için nanometreler bulunur. Nanometreler aracılığıyla basıncın derecesi kontrol edilir. Eğer ters bir durum söz konusu ise kompresörlerin şalterleri atar ve iç kısımdaki gazın dengeleme işlemi gerçekleştirilir. Kompresörlerin en önemli son parçası regülatördür. Bu parça tank içerisinde hapsedilmiş bulunan basınçlı gazın dışarı aktarımını gerçekleştirmektedir.

Kompresörler endüstri ve ulaşım sektörünün en önemli parçalarıdır. Hem küçük hem de büyük çaplı firmalarda genellikle ana sermayenin kullanıldığı ürünlerden biridir. Son derece işlevsel olduklarından yatırılan sermayenin karşılığını hakkıyla verdiklerini söylemek de kaçınılmaz olacaktır. Kompresör makinesi almadan önce tüm özellikleri dikkatle irdelenmelidir. Kurum ve de kuruluşların kendi ihtiyaçlarına uygun ürün satın alarak tasarruf etmeleri şarttır. Ürünlerin bozulması ya da arızalanması durumunda Dalgakıran Kompresör Rize Servisi ile irtibata geçilebilir. Böylece tüm bakım ve de onarım işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Kompresör makinelerin düzenli periyotlara kontrolden geçirilmesi önemli olacaktır.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.