Dalgakıran Kompresör Trabzon Servisi

Kompresörler tarihi günümüzden çok uzun zamana dayanan oldukça işlevsel makinelerdir. İlk defa 1650 yıllarında Otto Von Geuricke tarafından kompresör makinelerinde ve vakumlama pompalarında önemli değişim ve gelişmeler ortaya atılmıştır.1829 yıllarında gelindiğinde ise William Mann isimli bir kişi, basınçlı hava kompresör makinesinin patentini kendi üzerine alır ve makineleri tarih üzerindeki gelişimi bu noktadan itibaren başlar. 1872 yılı ve sonrasında cihazlara sıkıştırma yapma yani basınç oluşturma ve de soğutma yapma gibi özellikler de eklenmiştir. Ancak gerçekleşen bu gelişmeler silindirin içerisindeki su jetinin fışkırtma yapmasıyla daha da ileri boyuta taşınır. Sistem ilerleyen süreç içerisinde ise bazı problemleri de beraberinde getirmiş, sonraki yıllarda köklü bir değişim yapılmasına neden olmuştur.

Günümüzde üretilmiş kompresörler incelendiğinde çalışma prensiplerine göre değişkenlik gösterdiklerini söylemek de kaçınılmaz olacaktır. Genel bir değerlendirme yapıldığında ise en kullanışlı mekanik sistemlerin sıkıştırma prensibiyle çalışmasıdır. Bu yöntemle hava belirli bir oradan sıkıştırılarak basınç üretilir. Atmosferdeki hava ne kadar sıkıştırılırsa, basınç değeri de o kadar yükseliş gösterecektir. Endüstri sektöründe sıkıştırma özelliği bulunan geniş hacimli kompresörler tercih edilmektedir. Hem küçük hem de büyük firmalarda bu ürünler en verimli şekilde kullanılır. Sıkıştırma prensibi doğrultusunda çalışan kompresör makineleri de kendi içerisinde 4 kısma ayrılmaktadırlar. Bunlar; pistonlu kompresörler, vidalı kompresörler, yüksek basınçlı kompresörler ve de silobas kompresörlerdir. Hemen her sektörde üretimin vazgeçilmez olan bu tür cihazların insan yaşamında olmazsa olmaz olduklarını söylemek kaçınılmaz olacaktır.

Kompresör makineleri hızla küreselleşen dünyada ekonomiye olumlu katkılar sağlar. Aynı zamanda da rekabetin atmasına olanak sağlarlar. Teknolojik imkanların her geçen gün artmasına paralel olarak kompresör makinelerinin de daha yüksek performanslı hale getirildiği biliniyor. Elbette ki her türlü teknoloji ürünü cihazda olduğu gibi kompresörlerde de zaman zaman bazı sıkıntılar söz konusu olabilir. Bu sıkıntıların kesin çözümü için genellikle HIZ TEKNİK tercih edilmektedir. Çünkü buradaki elemanların her biri kendi alanında ustalaşmış ve üstün yeteneklere sahiptirler. Bu sayede olası arızaların çok daha kısa sürede çözüme kavuşturulması sağlanır.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.