Trabzon Vidalı Kompresör Bayi Ve Servisi

Vidalı kompresörler pozitif olarak kullanılan ve yer değiştirmeli olan deplasmanlı kompresörler olarak bilinmektedir. Asimetrik profilli olan dişi ve erkek rotorların bir gövdenin içinde dönmesi ile ve emilen havanın sıkıştırılması çalışma sistemine göre işlemektedir.

Bu içerikte kullanılmakta olan vida grubu kasnak ve kayış ile veya direk akuple olarak elektrik motoruna bağlı olarak çalışmaktadır. Bu sistem içerisinde vida grubuna enjekte edilmekte olan yağ ile; ısının atılması,  sızdırmazlık ve rulman yataklarının işletime göre iyi bir şekilde yağlanması da sağlanmaktadır. Vida grubu tarafından emilen hava, vida grubu içinden yağlı ve sıcak basınç ile birlikte hava olarak çıkış sağlar. Hava üzerinde yağ ayırıcı seperatör tank içinde yağdan tam olarak arındırılarak soğutucuya devredilir ve ortam sıcaklığının on on beş derece üzerine kadar iyi bir şekilde soğutulur ve bu şekilde sisteme hava vermeye başlanarak sistem çalışır.

Kompresör Arıza Nedenleri

Her işler cihaz gibi, yüksek hava çıkış sıcaklığı nedeni ile bazı zamanlarda Vidalı Kompresör çeşitlerinde arıza görülebilmektedir. Peki; bu cihazlarda arıza görülmesine en çok neden olan etkenler nelerdir. Vidalı Kompresör Bayi olarak siz değerli müşterilerimize destek verelim. Vidalı Kompresör Bayiimiz Rize merkez ve çevre ilçelerde hizmet veren bir firmadır. Bizimle iletişime geçmek için 0541 406 05 53 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Kompresör arızaları nelerdir?

  • Eğer kompresör çalışmıyor ise yağ seviyesi düşük olabilir. Kompresör çalışma sistemini tekrar getirebilmek için yağ ilave edilir ve kompresörün çalıştığı görülür.
  • Kompresörün yağ filtresi tıkanmış veya yağ soğutucusu tıkanmış olduğundan kompresörün çalışmayı durdurduğu gözlemlenebilir. Yağ filtre elemanı değiştirildiğinde kompresörün çalıştığı gözlemlenebilir.
  • Aralıklı süreçlerde soğutucu peteklerde pıhtılaşmadan dolayı tıkanmalar oluşabileceği için mutlaka kompresörün petek borularında iç temizlik yaptırılması gereklidir.
  • Termostatik karıştırma valfindeki bir arızadan dolayı kompresörde arıza gelişmiş olabilir. Valf yenisiyle değiştirildiğinde kompresör çalışır.
  • Yağ soğutucu yüzeylerin kirlenmesinden dolayı kompresör arıza yapabilir. Yağ soğutucu yüzeyler temizlendiğinde arıza ortadan kalkacaktır.
  • Soğutma havası çok fazla sıcak veya yeterli olmadığı için kompresör arıza yapmış olabilir.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.