Trabzon Pistonlu Kompresör Bayi Ve Servisi

Endüstriyel kullanım için üretilmiş olan pistonlu kompresör çeşitleri etkin bir yağlama ve soğutma sistemine sahip, düşük devirli, uygun her çeşit malzemenin kullanıldığı, üstün performanslı, uzun ömürlü ve kaliteli olarak üretilmektedir. Peki; kompresör çeşitleri nelerdir?

Kompresör Çeşitleri Nelerdir?

Tek Kademeli Pistonlu Kompresör: Tek kademeli olarak üretilmiş olan kompresör tipleri, 8 bar, çift kademeli olarak üretilmiş olan kompresör tipleri ise 15 bar ve yükseklik basıncı açısından öne çıkan modeller ise 25-50 bar olarak üretilmektedir. Şasili ünite olarak hava tanksız olarak ve V kayış-kasnak ile birleştirilmiştir. 4 kW güce kadar olan modellerde elektrik motorları ile yol verilebilme özelliği de bulunmaktadır. IP55 korumalı, asenkron elektrik motoru, IE2 verimli, F izolasyonlu ile kompresörlere tahrik verilir.

Çift Kademeli Pistonlu Kompresör: Biyel kolu-Krank mili bağlantısı bulunan iğneli rulmanlarla sağlanır. Krank milinin tasarımına bağlanan bir çeşit çubuk yardımıyla çırpmalı yağlama işlemi meydana getirilir. Kompresör silindirleri ve kafası gri döküm olarak üretilmektedir. Kompresör yağının kolay boşaltılabilmesini sağlamakta olan gövdeye entegre edilmiş mini bir küresel vana ayarlarında mevcuttur.

Benzin Motorlu Pistonlu Kompresör:

Benzin motoru olarak üretilmiş olan pistonlu kompresörler, servis araçlarında ve yol yardımı araçlarında seyyar kompresör olarak kullanılmaktadır. İki kademeli olarak üretilmiş olan benzin motorlu pistonlu kompresörler 62/442 ve 62 553 tipleri için 8 bar veya biraz daha büyük olarak 15 bar çalışma basıncına göre çalışma sistemi oluşturulmuştur. V kayış tahrikli olup merkezkaç kavramı ile üretilmiş olup ipli ve marşlı kompresör sistemi ile çalışır.

Booster Pistonlu Kompresör: V kayış-kasnak ile çalışması sistematik olarak pistonlu kompresörlerin çeşitlerindendir. Bu tipteki pistonlu kompresörlerin motor gerdirme sistemiyle V-kayışı gerginliği kolay bir şekilde ayarlanır. Bu pistonlu kompresör çeşidi yıldız-üçgen kumanda panosuyla sağlanır.

Pistonlu Kompresör Servisi olarak tüm benzinli, motorlu, çift ve tek kademeli kompresörlerin bakımları ve tamirleri hususunda siz değerli müşterilerimize destek veriyoruz. Tüm kompresör çeşitleri için destek almak isteyen müşterilerimiz bizlere 0541 406 05 53 numaralı telefondan ulaşarak destek alabilirler.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.