Trabzon Kompresör Servisi

Trabzon Kompresör Servisi

Hız Teknik firması olarak olarak Trabzon ve yakın ilçelerine kompresör bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz.
Bize her zaman 0541 406 05 53 numaralı servis hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Gazları veya havayı atmosfer basıncından daha da yüksek tutmak ve sıkıştırmak amacı ile kullanılan makineye kompresör adı verilir. Çok eski zamanlardan beri kullanılan bu makine araç lastiklerini şişirmede ve bir çok alanda kullanılan kompresörler aralıklı süreçlerde arıza yapabilir. Hava kompresörü ve pistonlu kompresörler olarak en sık kullanılan kompresör çeşitlerinin birbirinden farklı olarak gelişen arıza çeşitleri bulunmaktadır.

Trabzon kompresör servisi olarak uzun bir süreden beri hava kompresörü ve pistonlu kompresörlerin bakımında tamir ve bakım için siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Hava kompresörü ve pistonlu kompresörlerinin tamir ve bakımlarının yapılabilmesi için bizlere telefon numaralarımızdan ve iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Her tip elektronik ve dijital cihazda olduğu gibi kompresörlerde de aralıklı süreçlerde bakım yaptırmak önemlidir. Bakımı düzenli olarak yapılan hava kompresörleri ve pistonlu kompresörler uzun bir süre arıza çıkartamadan rahat bir şekilde kullanılabilir.

Kompresör Arızaları

Trabzon kompresör servisi olarak günümüzde kullanılan hava kompresörü ve pistonlu kompresörlerin hangi arızaları gösterebileceğini bu makalemizin içerisinde anlatalım. Kompresörün olması gereken miktardan çok daha fazla şarj edilmesi kompresörlerde bir takım arızaların görülmesine neden olabilir. Kompresörlere bağlı olarak çalışan kondenser parçanın kirlenmesi sonucu arıza oluşabilir. Kondenser bu cihazın dış kısmında bulunan bir parçadır. Bu parçanın toz ve kirden etkilenmesi nemli bir ortamda durması nedeni ile arıza yaptığı görülebilir. Kondenser parçanın arıza yapması sonucunda bir takım arızaların cihazda görülmesi olasıdır.

Kondenser fan motor arızası kompresörlerde görülebilir arızalardan birisidir. Bu arıza çeşidi de bu cihazda yeteri kadar havanın geçmesine engel olabileceğinden cihazda arıza görülür. Soğutucu akışkan dışında cihazda hava bulunması bu cihazın arızalanmasından birisi olarak sayılabilir. Her dijital cihazda olduğu gibi kompresörlerin bazı zamanlarda hiçbir şekilde çalışmadığı arızası da görülebilir. Bu arızaların tümü kompresör arızalarından tamamen anlayan yani bu hususta eğitim almış kişiler tarafından tamir edilmesi gerekir. Aksi taktirde bilinçsiz bir şekilde yapılan tamir ve bakım işlemleri sonrasında kompresörlerin çok daha yüksek maliyetli arızalar ortaya çıkarttığı veya hiçbir şekilde tamir edilemediği de gözlemlenebilir.

Havalı Kompresör Bakımları

Her dijital ve elektronik cihazda olduğu gibi, kompresörlerin de mutlaka bakımlarının zamanında yapılması gereklidir. Bakımı düzenli olarak yapılan tüm elektronik ve dijital cihazların arızaları da ortaya çıkmadan uzman servis elemanları tarafından giderilmektedir. Havalı kompresörler bir müddet kullanıldıktan sonra eğer bakımları düzenli olarak yapılmazsa bazı arızaların ortaya çıkmasına neden olabilirler. Trabzon Kompresör Servisi olarak tarafımızca yapılan tüm bakım işlemlerinde kompresörlerin daha sonradan oluşturabilecekleri arızaların da önüne geçilmektedir. Kompresör arızalarının gelişmemesi için kompresörlerin bakımlarının üç ay, altı ay kullanım sıklığına göre bazı kompresörlerin bakımlarını ayda bir olarak yapmak gereklidir.

Her elektronik cihazda olduğu gibi kompresörler ile çalışma yaparken işlerin aksamaması için bakımların yapılması sonrasında mutlaka kontrollerde cihazların çalışıp çalışmadığı hususunda servis elemanları tarafından yapılır. Kompresör bakımı yaptırmak için kesinlikle bu cihazların arızalanması beklenilmemelidir. Kompresör arızalarının tamiri her zaman kompresör bakımlarını yaptırmaktan daha yüksek maliyetli olarak kompresör kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Tüm yapmış olduğumuz kompresör bakım ve onarım sonrasında yapılan işlemler garanti altına alınmaktadır.

Havalı Kompresörlerin Arıza Nedenleri

Çok eski tarihlerden beri kompresörler kullanılan makinelerdir. Kompresörlerin kullanım nedenleri bazı gazların sıkıştırılması gerektiğidir. İnşaatlar, yol yapımları gibi işlerde kullanılan bu makinelerin arızaları da kendi yapılarına göre değişim gösterir. Kompresörlerin arızalanma nedenleri genellikle; kompresörlerde basılan gaz basıncının düşük olmasıdır. Buna bağlı olarak soğutucu su miktarının sıcaklığının da düşük olması, kompresör sıvı soğutma maddelerinin girmesi, kompresörlerde bulunan boşaltma subobunun gaz sızdırması gibi etkenler kompresörlerin arızalanmasına neden olabilir.

Havalı ve vidalı olarak iki bölümde incelenebilen bu kompresör çeşitlerinin kendi çeşitlerinin de bölünmesi ile birlikte hidrolik kompresörler ve gaz ve buhar kompresörleri, dönel kompresörler, merkezkaç kompresörler, eksenel akımlı kompresörler, dönel pozitif yer değiştirmeli kompresörler, jet kompresörleri de kullanıma sunulmaktadır. Kompresör arızaları mutlaka uzman kadrosu olan servis elemanlarına emanet edilmelidir. Kompresör arızalarınızın tamir edilebilmesi için Hız teknik olarak bizlere 0541 406 05 53 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Trabzon Kompresör Servisi bünyesinde tüm kompresör çeşitlerinin tamir ve bakımları yapılmaktadır.

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.