Samsun Basınçlı Hava Tankı Bölge Bayisi

Basınçlı hava tankı çeşitleri genellikle kompresör basıncını absorbe etmesi olarak bilinmektedir. Bu özelliği ile tanınan hava tankları, sahip oldukları hava basınçlarını sabitleyebilmektedir. Kompresörlerin çalışma sisteminde bulunan, gereğinden fazla ve üst sınırları aşmakta olan hava basınçlarına çıkılmak istendiği vakit, bu isteğin oluşturulabilmesi için olağanın üzerinde olan havayı depolama çalışması yapar. Buna bağlı olarak çalışan hava deposu tankının kapasitesinin ayarlanma aşamasından önce kompresörün maksimum basıncı gözden geçirildikten sonra sınır değerine bakılır.

Hava depolarının kullanılmasındaki bir başka neden ise, nemin yoğunlaşmasını sağlayarak yoğunlaşan su buharının tam olarak boşaltılmasını sağlamaktır. Hava deposu yerleştirilebilecek olan tesisteki en soğuk alana konularak kullanılması gereklidir. Hava deposu kullanımı için şartlar elverişli oldu ise, yerleştirilecek olan hava tankı, hava kurutucularının tam da tersine kompresörün yakınlarında olması gereklidir. Hava deposunda yer alması gerekli olan materyaller; boşaltma ve kontrol deliği, emniyet valfi ve manometre olarak sayılabilir. Basınçlı Hava Tankı Bölge Bayisi olarak depoda taşıma ayaklarının da bulunması gerektiğini söylemeden geçmemek gerekir.

Hava tanklarının kullanımı, basınçlı olan hava sistemlerinin çok daha verimli ve iyi bir şekilde çalışmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Hava tankı ihtiyacı olan kişiler bu tercihlerini tankın kapasitesinden daha yüksek güçte bir kapasiteye sahip olan tanklardan yana yapmaları gerekmektedir. Tank daha büyük olduğunda, sistem artışını ve basıncını daha iyi bir performans ile karşılayacaktır. Bu araçlar dondurucu bir ortamda kullanılmak isteniyor ise, normalin altında seyreden bir sıcaklık ortamında uygun bir havaya bulundukları alan getirilmesi gerekir. Hava tankları ve kompresörler hakkında bilgi almak için 0541 406 05 53 numaralı telefondan arayarak destek alabilirsiniz. İletişim adreslerimizden bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.