Rize Vidalı Kompresör Bayi Ve Servisi

Vidalı Kompresör; basınçlı havayla işleyen makine ve aletlerin gerekliliği olan basınçlı havayı sağlayarak işlemektedir. Genel olarak bakıldığında 7-8 bar arası basınç ile çalışmaktadır. Elektrik kullanılan tesislerde, sabit tip olan, elektrik motorlu ve vidalı kompresörlerin kullanıldığı görülebilir. Motor gücü vidalı kompresörlerde ihtiyaç duyulan hava miktarına bağlı olarak değişim göstererek çalışmaktadır. Vidalı kompresörlerin yağsız tipleri olmakla beraber, genel uygulamalarda kullanılabilmesi için, vidalı kompresörlerin kilowatt başına hava debisi daha da yüksek olan uzun vida çalışma ömrü de bulunan yağ enjeksiyonlu vidalı kompresörler kullanım açısından daha çok tercih edilmektedir.

Vidalı Kompresör Tarihine gelecek olursak; Vidalı kompresörler ilk kez Almanya’da, Heinrich Krigar isimli kişi tarafından, 1978 yılının Mart ayında 4121 patent numarası alınarak kullanılmaya başlandı. Heinrich Krigar isimli vidalı kompresör tasarımcısı daha sonra bu oluşturduğu tasarımı değiştirerek, geliştirdi. 1978 yılının Ağustos ayında, 7116 patent numarası ile Heinrich Krigar isimli kişi ikinci patent numarasını aldı. Bu patentler tarihe ilk patentler olarak geçti. Vidalı kompresör çalışma prensibinde; vidalı kompresör, genel maksatlı ön filtre, hava tankı, soğutucu akışkanlı kurutucu ve hassas filtre bulunmaktadır.

Vidalı kompresör kullanımı basınçlı hava üretebilmek için piston yerine birbirine geçmiş olan rotor ikilisinin kullanıldığı pozitif olarak kullanılan yer değiştirmeli bir makinedir. Bu sistem üzerinde kullanılmakta olan rotorlar bir mil üzerindeki helisel lobların birleşimi ile oluşmaktadır. Rotorların bir tanesi erkek rotor olarak isimlendirilir ve onun helisleri dolgun ve yuvarlak çıkıntılardan yani loblardan oluşmaktadır. Diğer rotor ise sistem içinde dişi rotor olarak isimlendirilir ve erkek rotorun loblarına karşılık olarak gelen yuvaları / yivleri bulunmaktadır.  Tipik olan bir vidalı kompresörde, erkek rotorun dört lobuna karşılık olarak, dişi rotorda altı adet yiv kullanılarak sistemin ilerlediği görülür.

Vidalı Kompresör Bayi olarak Rize merkez ve çevre ilçelerde hizmet veren Hız Teknik firmamıza iletişim numaralarımızdan ulaşarak vidalı kompresör hususunda tüm talep etmiş olduğunuz ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, vidalı kompresör hususunda merak ettiğiniz tüm bilgileri iletişim numaralarımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.