Rize Pistonlu Kompresör Bayi Ve Servisi

Pistonun alt noktaya baskı yapan hareketi ile atmosfer gazının emilmesinin sağlanması sonucunda kuru hava filtresinin sayesinde temizlenmesi ve emme siboblarından geçerek bir diğer adıma başlar ve aynı hızda üst noktaya  olan hareketi ile basma sibobları sıkıştırılarak çalışma sistemi bulunan kompresörlere pistonlu kompresör ismi verilmektedir. Kayık-kasnak sisteminin işletildiği elektrik motoru, kafa bloğu sayesinde çalışmaktadır. Pistonlarla silindirler arasında kafa bloğunun yatak rulmanlarının yağlanması ve krank ana bölümün çalışması amaçlanır. Bu işlemin sonrasında özel olarak üretilen pistonlu kompresör yağları kollarında bulunan yağlama çubukları sayesinde bu bölmede çarpmalı yağlama sistemi ile yağlanarak sonuçlanması sağlanır.

Kompresörlerden pistonlu Kompresörün tek kademeli olarak gelişmesi basma kolektör yardımı ile toplanır ardından çekvalf sisteminden geçirilir ve siboblarının etkisi ile basınçlı hava iyi bir şekilde hava deposuna aktarılarak sistemin çalışması sağlanır. Depo üzerine giriş yapılmadan daha önce çekvalf, depoda var olan basınçlı havanın geri dönüşünü engeller bu sayede dönüş sağlanır. Duruş seviyesi anında  kolektör ve pistonların üzerinde var olan basınçlı havanın giderilmesi basınç otomatiğiyle veya selenoid valf yardımı ile yapılmaktadır. Pistonlu olan kompresörler  iki veya üç kademeliyse, alçak basınç kademelerinin ortaya çıkarmış olduğu hava, ikinci ya da üçüncü kademelerinde ara soğutucuyla bulunması gereken yere aktarılır. Bunun sonucunda kolektörde toplanarak çek valfden geçirilerek hava deposuna gönderilir.

Pistonlu Kompresör Servisi olarak depo içinde oluşan atmosfer gazı su buharı, depo altında bulunan su tahliye vanalarıyla birlikte sistemden atılmalarının sağlandığını söyleyebiliriz. Bu sayede nemi tutulan hava işleme hazır ve direkt olarak kullanılmaya hazır hale getirilmiş olur. Bu sayede ihtiyaç olan durumlarda, sistem su ve nem rahatsızlığı yüksekliğini basınçlı hava kurutucusu olarak da kullanabilir. Hız Teknik olarak siz değerli müşterilerimize pistonlu veya vidalı kompresörler hakkında bir çok destek veriyoruz. Vidalı ve pistonlu kompresörler hususunda destek almak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak destek alabilirsiniz. Her dijital ve elektronik cihazlarda olduğu gibi vidalı ve pistonlu kompresörlerde de arıza görülebilmektedir. Arıza giderme desteği hususundaki sorularınız için de bize ulaşabilirsiniz.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.