Rize Aydın Trafo Yetkili Bayi Ve Servisi

Alternatif akım üretmeye yarayan elektrik santralleri birçok süreçte taş kömürü yahut linyit havzalarının akarsuların ve barajların bulunduğu yerlere inşa edilmektedir. Üretilen bu enerjinin çok uzaklarında bulunan bir kasaba, köy ve şehre de bu elektriğin iletilmesi gerekmektedir. Elektrik enerjisini en az yakıp ve en ucuz yöntemler ile iletebilen makinelere de trafo adı verilmektedir. Trafoların işletiminde; gerilim değişiminde gücü sabit tutması ve alternatif akımın gerilimini yükseltmeye ve düşürmeye yaraması işlemi bulunmaktadır.

Trafolar Ne İşe Yarar?

Trafolar elektrik enerjisinin belirli bir güçte gerilim ve akımı tam olarak değerlerinde istenilen değişimini yapan makinelerdir. Bir elektrik devresi üzerinden diğer bir devreye enerjiyi kolay yolla ve elektromanyetik alan yardımıyla iletirler. Trafolar iki veya daha fazla kullanılan elektrik devresini elektromanyetik indüksiyon ile birlikte birbirine bağlayarak bir elektrik aleti durumuna gelirler. Trafonun yapısında saç göbek ve bir takım bobinler bulunmaktadır. Bu sayede elektrik yayıcı olarak kullanılan trafolar, elektrik dağılımını ayrıntılı bir şekilde yapabilirler.

Devrelere elektromanyetik indüksiyon yolu ile elektrik yayan enerji kaynağı trafoların birçok çeşitleri, ebatları ve markaları bulunmaktadır. Kullanılan alanlara göre trafoların ebatları değişim gösterir.  Aydın Trafo Yetkili Bayi olarak tüm trafo çeşitlerinde bakım, onarım ve satış hususunda siz değerli müşterilerimize destek vermekteyiz. Aydın Trafo Yetkili servisi olarak bizden destek almak isterseniz Hız Teknik olarak iletişim adreslerimizden ve telefon numaralarımızdan bize ulaşarak destek alabilirsiniz. Trafoların tamir işlemi çıkartmaması için aralıklı süreçlerde mutlaka bakımlarının yapılması gereklidir. Elektrik kullanımı ne kadar da kullanıcılarına tehlikesiz gibi görünse de elektrik kullanımı bakımları yapılmayan kablolar ve birçok bağlantı nedeni ile bazı zamanlarda tehlikeli duruma gelebilmektedir.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.