Giresun Basınçlı Hava Tankı Bölge Bayisi

Günümüzde kullanılmakta olan basınçlı hava tankları, kullanıma hazır olan hava ile kompresörün döngü hızını artırmak için kullanılmaktadır. Hava akış dinamik ve hızındaki dalgalanmayı azaltarak çalışan hava tankları da bazı iş kollarında kullanılmaktadır. Basınçlı hava tankları iki kısma ayrılır. Birincisi sistemde depo olarak görev yapan ve kompresöre yakın konumda kullanılan hava tanklarıdır. Kompresörden kaynaklı olan hava akış dinamiğinde bulunan dalgalanmayı önler ve fazla olan basınçlı hava ihtiyacı bulunduğunda fazladan kompresöre hiçbir gerek kalmadan gerekli olan basınçlı havayı oluşturur. İkinci kısım hava tankları ise, fabrikalarda hava dağıtım ihtiyacı olduğunda son kullanım noktalarına yakın konumda kullanılmaktadır. geçici olarak basınç düşmelerine karşı hassas olan ekipmanların korunma işleminde ve sistemdeki basınç dengelerinin korunması işlemlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Basınçlı Hava Tankı periyodik kontrolleri mutlaka sık sık yapılması gereklidir. Basınçlı olarak kullanılan tankların periyodik olarak yapılması gereken kontrolleri, tankların imalatının tamamlanmasının hemen ardından imalatçı olan firma tarafından yapılması gereken deneyler ve testler haricinde tarafsız bir şekilde muayene kuruluşu tarafından muayene yapılması gereklidir. Basınçlı Hava Tankı Bölge Bayisi olarak tarafımızca yapılan işlemlerden haberdar olmak için Hız Teknik olarak telefon numaralarımızdan ve iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Peki; basınçlı hava tanklarının periyodik muayeneleri nasıl yapılır? Alanında uzman bir kuruluşa muayenenin mutlaka yaptırılması gereklidir. Basınçlı hava tanklarının periyodik kontrolleri sırasında standartlara uygunluğunun tespitinin yapılması,  tahribatsız muayene, basınç testleri, deformasyon kontrolü, gövdesinde bir çatlak olup olmadığının testi, sızdırmazlık olup olmadığının raporlanması mutlaka gereklidir. Bu kontrollerin tam olarak yapılması ve sonrasında raporlanması basınçlı hava tanklarının hasarsız olarak kullanılmasını sağlayacağı gibi, çevreye verebileceği zararların da önüne geçilmiş olur.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.