Artvin Vidalı Kompresör Bayi Ve Servisi

Vidalı Kompresör çeşitleri tanımı gereğince havayı ve gazları daha yüksek olan bir basınç ile sıkıştırarak çalışan bir motorlu makine olarak kullanılmaktadır. Vidalı kompresörleri daha farklı bir sistem olarak tanımlamak istediğimizde, atmosfer üzerinden elde edilmekte olan havayı sıkıştırıp basıncını artıran bir cihazdır. Kompresörler pnömatik çalışma sistemi ile ve basınçlı bir çeşit havanın gerekli olduğu sistemlerde hava desteği sağlamak amacıyla çalışma sistemini oluşturan motorlu araçlardır. Bu araçlar sağlam ve kalite içerikli olarak makine sanayi tarafından üretilmektedir. Fakat her cihaz gibi aralıklı süreçlerde vidalı kompresörler de arıza yapabilmektedir. Bir çok çeşitte oluşan kompresör arızalarının Vidalı Kompresör Bayi çalışmaları içinde tamir edilme olasılığı bulunmaktadır. Tamiri tam gerektiği gibi yapılabilen vidalı kompresörler ayni çalışma sistemi ile kullanılmaya devam edilebilir. Vidalı kompresörler hakkında bilgi alışverişinde bulunmak isteyenler için Rize merkez ve çevre ilçelerinde siz değerli hemşerilerimize destek vermekteyiz. Vidalı kompresörler hakkında destek almak için Müftü Mah. Yenişehir Cad. Gökkuşağı Apt. Altı RİZE açık adresimizden bizimle iletişime geçebilir, hızlı iletişim için telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kompresörlerde Yağ Tüketimi Normalin Üzerinde Arızası

Her cihaz gibi vidalı kompresörlerinde aralıklı süreçlerde arıza yaparak tamire ve bakıma ihtiyacı olabilir. Çok arıza gösteren cihazlar olmasa da her cihaz gibi sisteminde bir aksaklık olması vidalı kompresörlerin de arızalanma sistemi oluşturmasına nedendir. Vidalı kompresörlerde en sık görülen arızalardan birisi olan yağ tüketimi normalin üzerinde arızalarının nedenleri siz değerli okurlarımız ile aşağıda maddeler halinde paylaşılmıştır.

  • Vidalı kompresör içinde havayla birlikte fazla miktarda yağ atılması normalin üzerinde yağ tüketimi yapılmasına nedendir
  • Yağ tankında bulunan yağ seviye miktarı çok yüksek olması nedeni ile
  • Yağ dönüş boruları gevşek veya tıkanmış olması nedeni ile
  • Yağ ayırıcı filtre elemanı yani separatörün yırtılmış olması nedeni ile
  • Yağ ayırıcı filtre elemanı yani separatörün gevşek olarak monte edilmiş olması ile
  • Vidalı kompresör sisteminde yanlış viskozite çok fazla köpüren yağ kullanılmış olması nedeni ile kompresörlerde yağ tüketimi normalin üzerinde arızası gelişebilir.

 

SERVİS ÇAĞIR!
Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.